Sponsorzy i wystawcyOpis firmy
Od ponad 120 lat Minimax Viking to światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych systemów ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa życia z siedzibą w Niemczech. Firma powstała w 2009 roku w wyniku fuzji dwóch znanych na całym świecie firm zajmujących się ochroną przeciwpożarową Minimax i Viking.  Posiada kilka własnych obiektów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych oraz dostarcza specyficzne dla różnych branż technologie, rozwiązania i usługi dla zakładów produkcyjnych i motoryzacyjnych, elektrowni, centrów logistycznych, budynków biurowych i administracyjnych, centrów danych, statków i nie tylko – wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie pożarem. Specjalizuje się w produktach przeciwpożarowych, integracji systemów i ich serwisowaniu, szczególnie w przypadku zagrożeń przemysłowych oraz specjalnych. Produkty, systemy i usługi ochrony przeciwpożarowej są efektem światowej klasy inżynierii oraz kompleksowych, wewnętrznych badań, rozwoju i możliwości produkcyjnych. W 2022 roku Grupa Minimax Viking osiągnęła przychody na poziomie 2,2 miliarda euro i zatrudnia około 10 000 osób na całym świecie w 50 lokalizacjach.
Rapidrop jest wiodącym brytyjskim producentem i dostawcą systemów tryskaczowych zaspokajających potrzeby branży wykrywania i gaszenia pożarów na całym świecie. W naszej siedzibie głównej w Peterborough w Cambridgeshire firma Rapidrop produkuje główki tryskaczowe do zastosowań komercyjnych. Eksportując obecnie do ponad 75 krajów, Rapidrop zapewnia dostosowane do potrzeb rozwiązania i dedykowane wsparcie ze strony ogólnoświatowej sieci sprzedaży i dystrybucji. Jesteśmy dumni, że braliśmy udział w wielu prestiżowych projektach budowlanych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Rapidrop posiada liczne biura oraz magazynuje produkty w magazynach na całym świecie, gwarantując szybką dostawę na miejsce budowy. W ramach naszego zaangażowania w bezpieczeństwo przeciwpożarowe i ochronę życia Rapidrop inwestuje w badania i rozwój prowadzone we własnych, najnowocześniejszych obiektach testowych, jedynych w swoim rodzaju w Wielkiej Brytanii. Dążąc do rozwoju i umacniania swojej pozycji na rynku, skupiamy się na regularnym wprowadzaniu na rynek nowych i innowacyjnych produktów.
Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie wielu technologii stosowanych w budynkach, świadczący szeroką gamę usług dla klientów w ponad 150 krajach, w oparciu o kadrę 105000 osób pracującą w 2000 lokalizacjach na całym świecie. Skuteczne gaszenie pożaru oraz ochrona ludzi i mienia to wieloaspektowe wyzwanie, które wymaga bogactwa produktów, systemów i wiedzy. Tak naprawdę wynaleźliśmy pierwszy tryskacz ponad sto lat temu i od tego czasu dostarczamy naszym klientom wiedzę, innowacje i usługi. Obecnie produkujemy, konfigurujemy i instalujemy niezrównaną gamę systemów przeciwpożarowych, w tym tryskacze, zawory, gaśnice i środki gaśnicze, systemy do specjalnych zagrożeń, a także powiązane komponenty i osprzęt. Obsługujemy duże projekty obejmujące wiele lokalizacji za pośrednictwem sieci doskonałych centrów projektowych, jak również dostarczamy oprogramowanie, które pomaga użytkownikom projektować i konfigurować systemy tak, aby spełniały ich unikalne wymagania.
Firma Victaulic z siedzibą w Easton w Pensylwanii w USA jest wiodącym producentem rozwiązań w zakresie mechanicznego łączenia rur. Tworzymy technologie i świadczymy usługi inżynieryjne, które odpowiadają na najbardziej złożone wyzwania związane z rurociągami, przed którymi stoją inżynierowie, właściciele obiektów, wykonawcy i dystrybutorzy. Jesteśmy związani z inżynierią, badaniami, rozwojem produktów i produkcją, a wszystko to jest kontrolowane wewnętrznie, zapewniając jakość we wszystkich naszych globalnych zakładach produkcyjnych. Zaprojektowane z myślą o pewności, nasze rozwiązania pozwalają ludziom pracować szybciej, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo, zapewniając niezawodność i maksymalizując wydajność.
Foamax jest polską firmą działająca na rynku zabezpieczeń przeciwpożarowych od 2012 r. W chwili obecnej to największy dystrybutor urządzeń przeciwpożarowych firmy Johnson Controls/TYCO w Polsce i Europie Centralnej. Foamax to także Dystrybutor urządzeń firmy Williams
Fire & Hazard Control, amerykańskiego potentata w dziedzinie pożarnictwa. Foamax specjalizuje się w obszarze rozwiązań dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego w branży logistycznej i magazynowej, sektorach infrastruktury strukturalnej, budownictwa przemysłowego i drogowego (tunele), obiektów infrastruktury wojskowej czy budynków użyteczności publicznej. Jest również ekspertem w zakresie systemów dla zabezpieczenia obiektów komunalnych, sortowni i spalarni odpadów, ale też dostawcą dedykowanych rozwiązań do ochrony baz paliw czy zabezpieczenia frontów kolejowych.
Dysponujemy wiedzą i rozwiązaniami, które wspierają bezpieczeństwo przeciwpożarowe w najlepszym możliwym wydaniu.
Firma TB Group została założona w 2020 roku i jest profesjonalnym dostawcą instalacji przeciwpożarowych. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy posiadają ponad 10-letnie doświadczenie w branży instalacji tryskaczowych i sygnalizacji pożarowej. Od trzech lat ciężko pracujemy nad rozwojem firmy i umacnianiem naszej pozycji na rynku. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami na świecie oraz naszemu zaangażowaniu, udało nam się dostarczyć materiały na ponad 100 projektów na terenie Polski i Ukrainy. Nasz zespół składa się z międzynarodowych specjalistów o solidnym wykształceniu technicznym, którzy chętnie doradzają i dobierają odpowiednie materiały dla naszych klientów.
Reliable Automatic Sprinkler Co., Inc. jest światowym producentem i dystrybutorem produktów przeciwpożarowych. Reliable produkuje najwyższej jakości i najbardziej innowacyjne tryskacze, zawory i systemy specjalne na rynku; dystrybuuje pełną gamę najlepszych w swojej klasie komponentów systemowych oraz wspiera go doskonałą obsługą klienta. Siedziba firmy Reliable znajduje się w Elmsford w stanie Nowy Jork; zakład produkcyjny w Liberty w Karolinie Południowej oraz regionalne centra sprzedaży i dystrybucji w całych Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.
VID FireKill jest pionierem w branży mgły wodnej, a dziś wiodącym na świecie producentem rozwiązań mgły wodnej wykorzystujących technologię mgły wodnej pod niskim ciśnieniem. Nasza siedziba znajduje się w Danii, gdzie wszystkie nasze produkty są opracowywane i produkowane w naszych zakładach posiadających akredytację ISO 9001. Nasze rozwiązania są dostarczane na całym świecie za pośrednictwem spółek zależnych i zaufanych partnerów. Od samego początku skupialiśmy się na zapewnieniu bezpieczeństwa ludziom i firmom dzięki innowacyjnym, solidnym i niezawodnym rozwiązaniom. Czujemy się zobowiązani i oddani temu, aby nadal to robić, po tym jak dostarczyliśmy nasze rozwiązania do tysięcy projektów w ciągu ostatnich wielu lat.
Firma WILO to jeden ze światowych liderów w szeroko pojętej branży instalacyjnej oferujący bogatą gamę produktów, rozwiązań i usług, włączając zastosowania przeciwpożarowe dla różnych rodzajów obiektów oraz przemysłu. Firma Wilo Polska jako pierwszy producent na rynku polskim przeprowadziła pełną Krajową Ocenę Techniczną i otrzymał Certyfikat Stałości Właściwości Użytkowych dla kompletnego zespołu pomp pożarowych. Znajduje on zastosowanie w instalacjach i sieciach wodociągowych zasilających hydranty zewnętrzne i wewnętrzne, instalacjach hydrantowych łączonych z wodą bytowo-gospodarczą jak również w instalacjach stałych urządzeń gaśniczych wodnych – mgłowych (SUG-W).
Grupa KAN z centralą w Białymstoku jest doświadczonym, polskim producentem i dostawcą systemów instalacyjnych KAN‑therm. Od rozpoczęcia działalności w 1990 roku KAN budował swoją pozycję na mocnych filarach: profesjonalizmie, innowacyjności, jakości i rozwoju. KAN-therm to optymalny, kompletny multisystem instalacyjny, na który składają się najnowocześniejsze, wzajemnie uzupełniające się rozwiązania w zakresie rurowych instalacji grzewczych i wodnych, a także technologicznych. To doskonała realizacja wizji systemu uniwersalnego, na który złożyło się wieloletnie doświadczenie i pasja konstruktorów KAN, rygorystyczna kontrola jakości surowców i produktów finalnych i wreszcie to skuteczne rozeznanie potrzeb rynku instalacji, zgodnych z wymogami budownictwa zrównoważonego.
LIFEcad jest to pierwszy, nasz rodzimy, polski program wspomagający projektowanie instalacji tryskaczowej lub też innej instalacji przeciwpożarowej, której medium gaśniczym jest woda. Program stworzony jest przez polskich programistów i inżynierów czynnie działających na rynku projektowym. Działa jak nakładka na programy rysunkowe i można go używać łącznie z programami: BricsCAD, GstarCAD, ZWCAD i AutoCAD. LIFEcad działa w tle programu rysunkowego, wszystkie działania wykonuje się przy pomocy jednej aplikacji współdziałającej bezpośrednio z naszym programem rysunkowym. LIFEcad zawiera ogromną bazę bloków tryskaczy i bazę rur. Można też definiować własne dysze. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, bazuje na sugestywnie opisanych ikonach i działaniach używanych w praktycznie każdym programie CAD przeznaczonym do projektowania instalacji.

Zamknij Menu