Szanowni Państwo, pragniemy poinformować że trwają przygotowania do kolejnej edycji konferencji POLIG w tematyce stałych urządzeń gaśniczych oraz ograniczania strat pożarowych, która podobnie jak jej poprzednia edycja odbędzie się w Hotelu Boss w Warszawie przy ulicy Żwanowieckiej 20 w dniach 29-30 stycznia 2025 r.

Utrzymana zostanie zarówno główna linia konferencji jak również konsorcjum organizatorów. Podobnie jak w tym roku będzie to Fundacja Polskie Instalacje Gaśnicze wraz z European Fire Sprinkler Network oraz Centrum Naukowo Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowym Instytutem Badawczym. Istotną różnicą będzie format konferencji, który w związku z pozytywnym odbiorem uczestników tym razem będzie dwudniowy.

Celem konferencji POLIG jest upowszechnianie wiedzy na temat stałych urządzeń gaśniczych, prezentacja najnowszych technologii i rozwiązań w tym obszarze, jak również wymiana informacji oraz poglądów pomiędzy zainteresowanymi środowiskami. Konferencja kierowana jest przede wszystkim do projektantów, inżynierów i specjalistów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz osoby aspirujące do tej roli, funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, ubezpieczycieli i brokerów ubezpieczeniowych, właścicieli i zarządców budynków, a także do wszystkich innych osób zainteresowanych tą niewątpliwie ciekawą i ważną tematyką.

Wkrótce zostaną podjęte starania by konferencja, analogicznie jak w tym roku, otrzymała autoryzację KG PSP jako oficjalne punktowane szkolenie rzeczoznawców. Oficjalna informacja w tej sprawie zostanie podana do wiadomości jak tylko autoryzacja zostanie udzielona.

Wstępny roboczy program konferencji jest ukazany poniżej. Zastrzegamy, że jest to jedynie lista aktualnie zaproponowanych, rozważanych i uzgadnianych wystąpień, która z różnych względów może ulec zmianom. Istnieje również taka możliwość, że nie wszystkie z poniższych prezentacji będziemy w stanie zmieścić w ostatecznym programie. Program ten będzie dopracowywany i uszczegółowiany w najbliższych tygodniach. O jego sytuacji pod względem finalności będziemy informować.

Jednocześnie informujemy, że rozważamy przeprowadzenie w przeddzień konferencji tj. 28 stycznia 2025 r. szkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej cieczy palnych w wymiarze 6h, które będzie prowadzone w języku angielskim przez doświadczonego specjalistę z Francji, pana Nicolasa Locheta. Jest on właścicielem firmy konsultingowej ELEN Risk Consulting zajmującej się oceną ryzyka. Przez 13 lat pracował w branży ubezpieczeniowej, ostatnio jako Regionalny Menedżer Techniczny w Allianz w regionach Morza Śródziemnego i Afryki, Iberii i Ameryki Łacińskiej. Przez 7 lat pracował w branży motoryzacyjnej i przeciwpożarowej. Posiada rozległą wiedzę w zakresie zarządzania ryzykiem oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie zagrożeń związanych z cieczami palnymi przechowywanymi w przenośnych pojemnikach, akumulatorów litowo-jonowych oraz automatycznych systemów składowania i wyszukiwania. Jest inżynierem przemysłowym i posiada tytuł MBA na Sorbonie.

Program szkolenia – link.

Osoby i firmy wstępnie zainteresowane takim szkoleniem prosimy o jak najszybszy kontakt na adres polig@polig.pl. Decyzja o przeprowadzeniu szkolenia zostanie podjęta w nieodległym terminie po oszacowaniu zainteresowania.

Wstępny program konferencji POLIG 25

PrelegentTemat
Przedstawiciel KG PSPUdział jeszcze nie potwierdzony
Przedstawiciel CNBOPTemat aktualnie ustalany
Przedstawiciel RapidropNowe rozwiązania w zakresie systemów tryskaczowych w budynkach wysokich i wysokościowych
Przedstawiciel ReliableNowe rozwiązania w zakresie ochrony tryskaczowej w tunelach
Przedstawiciel Jonson ControlsRozwiązania techniczne w zakresie zapobiegania korozji w instalacjach tryskaczowych
Przedstawiciel VictaulicRozwiązania gaśnicze w zakresie ochrony centrów danych
Przedstawiciel VikingNowe rozwiązania w zakresie systemów mgłowych
Leszek Golachowski (Riskonet)Nowe wymagania w normie NFPA 13
Gniewosz Siemiątkowski (VID FireKill)Systemy mgłowe w zastosowaniach przemysłowych
Dariusz Gołębiewski (PZU Lab)Program Certyfikacji PZU Lab Approved
Marcin Siemko (VdS)Temat aktualnie ustalany
Bogdan Racięga (Baltic Fire Laboratory)Badania BFL w zakresie skuteczności systemów gaśniczych w garażach
Tom Roche (FM)Temat aktualnie ustalany
Ludger Tegeler (FM)Punkt widzenia ubezpieczyciela na ryzyka pożarowe związane ze zwiększonym stosowaniem baterii i magazynów energii oraz systemów fotowoltaiki
Alan Brinson (EFSN)Rozwój i perspektywy nowej normy EN 12845
Krzysztof Ruwiński Często popełniane błędy projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne w budynkach PM
Bartłomiej Mateńka (Generali)Opinia ubezpieczyciela co do związków pomiędzy rodzajami zabezpieczeń a korzyścią finansową dla klienta
Adam Masłowski (Pracownia Sanitarna)Problematyka projektowania wodociągowych sieci przeciwpożarowych dla rozległych budynków PM
Nicolas Lochet (Elen Consulting)Bezpieczeństwo składowania cieczy palnych w pojemnikach typu IBC
Rafał Korczyński (RK Broker)Współpraca inwestor/rzeczoznawca/broker/ubezpieczyciel
Przedstawiciel SD TanksSposoby magazynowania wody przeciwpożarowej – aspekty techniczne, użytkowe oraz kosztowe
TR Inżynier Małgorzata SawczukZabezpieczenie budynku zabytkowego z użyciem mgły wodnej
Przedstawiciel Potter ElectricKorzyści z automatycznego i zdalnego testowania instalacji gaśniczych
Mariusz Kozyra (Tryskacze.pl)Wybrane przykłady doświadczonego projektanta SUG wodnych
Przedstawiciel GRASNowy system ochrony stanowisk parkingowych (I-Sprink)
Stuart Lloyd (Zurich)Temat aktualnie ustalany

Zamknij Menu